Участь у третій німецько-українській конференції партнерств між містами м. Фрайбург -у-Брайсгау

 17.10.18

   10-11 жовтня цього року делегація з Долинського району в складі першого заступника Віктора Громиша та начальника відділу інвестицій і туризму управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Наталії Диндин взяли участь у Третій німецько-українській конференції партнерств між містами м. Фрайбург -у-Брайсгау .
Головною темою конференції є розвиток співробітництва між територіальними громадами України та Німеччини та презентація кращих практик співпраці.
Протягом двох днів працювали панельні дискусії з питань співпраця заради розвитку в Україні та з Україною, виклики при співпраці заради розвитку, реалізація партнерської роботи, участь громадян у місцевому самоврядуванні – досвід України.
Учасниками конференції були представники Федерального міністерства економічної співпраці і розвитку Німеччини, Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, Сервісної служби «Міста в Єдиному Світі», відділу комунікацій і діалогу програми «U-LEAD з Європою», дипломати, науковці, представники територіальних громад України та Німеччини. Від округу Заальфельд-Рудольштадт (Німеччина) участь в заході взяли Фогель Торстен та Мелані Маршал-Вагнер – ТОВ «Освітній центр Заальфельду».
11 жовтня для учасників конференції проведено фахові екскурсії на тему «Енергоефективність в територіальних громадах»: Модельний міський квартал Вобан, Зелений індустріальний парк м. Фрайбург, Громада з рівнем енергоспоживання «Енергія плюс» Фрайамт.

Довідково
З 2002 року Німеччина підтримує Україну в рамках міждержавного співробітництва задля розвитку. Центр компетенції політики комунального розвитку в Німеччині (SKEW) від Сервісної служби «Мiста в єдиному світі» (Engagement Global gGmbH) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ), надає підтримку містам Німеччини та України, які мають партнерські відносини та сприятимуть посиленню органів місцевого самоврядування. SKEW проводить обмін досвідом, поширює інформацію, організовує навчання та налагодження зв’язків, а також пропонує кадрові та фінансові інструменти підтримки. Партнерські міста в Україні в щільній співпраці з SKEW підтримують, консультують та супроводжують в розвитку їх співпраці з німецькими громадами.
У рамках проекту «Партнерство з містами України» до послуг німецьких та українських органів влади пропонується консультативна та фінансова допомога на встановлення довготривалого взаємовигідного партнерства.