Підписання договору про співпрацю між Долинським районом та районом Заальфельд-Рудольштадт (Німеччина)

 02.10.18

2 жовтня –  знаковий для Долинщини день. Долинський район та район Заальфельд-Рудольштадт (Німеччина) офіційно стали партнерами.

Зранку відбулося урочисте підписання договору про співпрацю за участі голови районної державної адміністрації Юрія Мазура, голови районної ради Івана Даниліва та голови району Заальфельд-Рудольштадт Марка Вольфрама.

Коли уряд Німеччини у 2017 році  запустив новий інструмент підтримки німецько-українських відносин, у нашому районі розпочали роботу над створенням проектів, котрі могли б спільно реалізувати з районом Заальфельд-Рудольштадт. Свої  напрацювання представники від Долинщини презентували напередодні  під час перебування в Німеччині для фахівців соціально-економічного і гуманітарного спрямувань.  Таким чином Долинщина продемонструвала, що готова до результативної співпраці.     

Сьогоднішнє підписання договору про партнерство має на меті підтримувати  розвиток відносин і співпраці обох районів в економічній, освітній, медичній, соціальній галузях на основі цілей і цінностей Європейського Союзу. Особливу увагу приділятимуть заходам з енергоефективності та впровадження альтернативних видів енергії. Німеччина є лідером у застосуванні енергоефективних технологій. На Долинщині максимально перейматимуть цей досвід.

– У наших районів є багато спільного у різних сферах життєдіяльності, – зазначає Марк Вольфрам. – Впевнений, що Долинщина – кращий партнер для  вироблення та реалізації спільних ініціатив, адже позиціонує себе як економічно розвинений регіон з ефективним використанням природно-ресурсного потенціалу та привабливим інвестиційним кліматом.

Під час свого виступу німецький посадовець також зауважив, що підписання договору  відбулося напередодні Дня німецької єдності, який святкують 3 жовтня. На його думку, це хороший знак для налагодження дружніх стосунків, і уряд Німеччини всіляко сприятиме цьому. 

Голова Долинської  РДА  Юрій Мазур переконаний, що досвід німецьких колег сьогодні є надзвичайно важливим для розвитку Долинщини.